Aktualności

Warsztaty z przygotowania chemii domowej (proszki, płyny do prania itp.) bez chemii

Cz.1 Jak utrzymać czystość środkami z natury?

Czy można znaleźć proste i skuteczne środki czystości które są bezpieczne dla zdrowia? Jak radzili sobie ludzie przed epoką komercyjnych środków czystości? Na te i wiele innych pytań odpowiada Pani Anna Pietrusza, zielarz, fizjoterapeuta, wieloletni, znany i ceniony praktyk, twórca autorskich receptur. Jeśli cenimy zdrowie, to cenimy sprawdzoną wiedzę.

Cz.2 Domowy ocet do czyszczenia?

Rola octu i innych kwasków w utrzymaniu czystości jest niedoceniana, a jego wytwarzanie jest tanie i proste. Czy warto i w ten sposób dbać o zdrowie?

Cz.3 Ile jest mydła w mydle?

Co naprawdę jest mydłem? Czy warto go samodzielnie wytwarzać? Czy to trudne? Sami zdecydujcie czy warto w ten sposób dbać o zdrowie.

Cz4 Ziołowe środki czystości?

Dlaczego szukamy alternatywnych środków czystości? Komercyjne środki czystości zawierają agresywne detergenty, i nie są obojętne dla organizmu człowieka. Naturalne środki czystości nie degradują przestrzeni w której przebywamy, korzystnie wpływają na mikrobiologiczne środowisko w którym żyjemy. Anna opowiada jak wykorzystać to co daje nam natura, i jak samodzielnie stworzyć bezpieczne roślinne środki czystości.