Aktualności

Warsztaty z przygotowania maceratów ziołowych i innych produktów na bazie ziół i miodu

Miody z Sądecczyzny cz.1

Do Watykanu dla Jana Pawła II prosto z Kamiannej dostarczano raz w roku odpowiedni zapas miodu. Miody z regionu Miodnego Szlaku nie straciły nic ze swej wyjątkowości. Jak rozpoznać dobry miód? Jak działają rodzaje miodu? Ranking miodów i wiele innych cennych informacji prosto od praktyka z wielopokoleniową tradycją, koniecznie sprawdźcie najnowsze informacje o miodach.

Czy ziołomiód jest lepszy od miodu? cz.2

Pszczoła traktuje roztwór maceratu ziołowego z cukrem tak samo jak nektar czy spadź. Jakie właściwości ma produkt pszczeli w ten sposób uzyskany. Czy Naszą nadzieją na dobre zdrowie lub odzyskanie zdrowia mogą być ziołomiody? Jan Borzęcki, pszczelarz z tradycją od pokoleń odpowiada na te i inne pytanie snując interesującą opowieść o pszczołach, naturze i zdrowiu.

Miód najmniej wartościowym produktem pszczelim? cz.3

Wiedza potoczna o produktach pszczelich nie wystarcza do określenia tego co potrzebuje akurat nasz organizm do sprawnego działania. Pszczelarz i bardzo doświadczony praktyk przekazuje Nam wiedzę którą sam zdobywał przez dziesięciolecia. Czy warto obejrzeć? A czy warto być zdrowym?

Apiterapia, czym jest i kiedy się ją stosuje? cz.4

Pszczelarz z powołania z wielopokoleniową tradycją opowiada o tym jak był prekursorem metody bezpośredniego, bezpiecznego kontaktu z pszczołami w domkach apiterapeutycznych. Co z tego wynika dowiadujemy się w ostatnim spotkaniu z Panem Janem Borzęckim