Warsztaty

Kuchnia Łemkowska na Miodnym Szlaku

Fundacja Po Zdrowie Do Natury wraz z Miodnym Szlakiem zorganizowała warsztaty pt. „Kuchnia Łemkowska na Miodnym Szlaku”, które odbyły się z projektu Zasmakuj w Małopolsce przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Warsztaty odbyły się 7 grudnia 2023r. w Domu Miodu i Wina w Muszynie, poprowadził je kucharz Bartłomiej z pochodzenia Łemk.

Na warsztatach kucharz przedstawił obszerny wykład z potraw łemkowskich oraz zaprezentował w praktyce jak je przygotować. Osoby biorące udział w warsztatach mogły wykonać wspólnie pod okiem kucharza siedem potraw łemkowskich m.in.:

– adzymki,

– homiłki,

– zamiszki,

– kisiełycie z komperami,

– masyłko,

– kiszeniaki,

– hałuszki.

Uczestnicy warsztatów bardzo zaangażowali się w wykonywanie potraw. Wykonane przez uczestników potrawy były zaprezentowane na tradycyjnym stole łemkowskim na drewnianych misach i stylizowanych deskach. Po prezentacji uczestnicy mogli skosztować wszystkich wykonanych przez siebie potraw i je ocenić. Bardzo miłe było zaskoczenie iż tak prosta kuchnia może tak wyśmienicie smakować.

Wszystkie potrawy zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez uczestników, którzy zapowiedzieli że będą wykorzystywać przepisy i potrawy w swojej kuchni. Przez całe warsztaty panowała przepyszna atmosfera, która udzieliła się wszystkim uczestnikom i prowadzącemu kucharzowi.

Zapraszamy na prześledzenie fotorelacji.